SUKCESY JĘZYKOWE NASZYCH LICEALISTÓW !

Liceum w Nadarzynie  jest akredytowanym ośrodkiem przeprowadzania międzynarodowych egzaminów takich jak TOEFL czy TOEIC.  Jak co roku, na początku drugiego semestru, uczniowie klas z rozszerzonym angielskim pisali egzamin TOEFL Junior. Egzamin TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sprawdza umiejętność rozumienia i posługiwania się językiem angielskim w środowisku szkolnym i akademickim. W przypadku egzaminu TOEFL Junior umiejętności językowe sprawdzane są do poziomu B2 czyli upper-intermediate (zaawansowanego).

Wiele szkół i uczelni wyższych, na których językiem wykładowym jest angielski wymaga od swoich studentów, których językiem ojczystym nie jest angielski, zdania tego egzaminu. Co więcej, uzyskanie certyfikatu umożliwia uczniowi oficjalne potwierdzenie swojej znajomości jęz.angielskiego w ubieganiu się o pracę czy uczestnictwo w różnych anglojęzycznych przedsięwzięciach.

Mamy przyjemność ogłosić, iż w tym roku szkolnym 24 licealistów uzyskało najwyższy poziom egzaminu, a troje uczniów otrzymało MAKSYMALNĄ liczbę punktów ( 900 ), nie popełniając ani jednego błędu.

Trójka „ bezbłędnych” uczniów to :

NATALIA KWAPISZ 1B

DAWID PERCZYŃSKI 1B

WOJCIECH BORZYM 2B

Na szczególne wyróżnienie zasługują również uczniowie, którzy popełnili tylko jeden błąd :

IGOR ZAPRZAŁEK ( 1B ), JAKUB KORNATOWSKI ( 1A ), KUBA OSEŁKA ( 1B)

Test zdawali również uczniowie ostatniego już rocznika gimnazjum, klasa 3D i 3E. W klasie 3D najwyższy poziom uzyskało 10 osób, w klasie 3E 2 osoby. Na szczególne wyróżnienie zasługują osoby, które popełniły tylko jeden błąd :

WIKTOR SEREDYN ( 3D ) , JAN WILK ( 3D )

Poniżej podajemy nazwiska wszystkich osób, które uzyskały poziom B2 i wysoką punktację :

Licealiści, klasa 1 : Zawieja Wiktoria, Zawadzki Piotr, Flis Jakub, Jakubowski Mateusz, Kotowska Aleksandra, Chmielewska Marta, Sojka Martyna, Trzcińska Weronika, Żurowski Łukasz,

Licealiści, klasa 2 :  Zapolski Mateusz, Zakharkin Michał, Głuchowski Jakub, Pietrzyk Karolina, Chmielewska Zuzanna, Pyzik Zuzanna, Kaska Aleksander, Zwierzchowski Jakub

Gimnazjaliści :  Domagała Oliwia, Gawłowska Gabriela, Wilk Jakub, Papież Jakub, Czyż Patryk, Czechowska Martyna, Kryszkiewicz Aleksandra,  Kruszewski Marceli, Carlsen Victoria,                 Ilczuk Krystian

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.