12 września w Nadarzyńskim Ośrodeku Kultury odbyło się niezwykle wydarzenie zatytułowane "Kobieta - fascynująca podróż w czasie".
Spotkanie było podzielone na dwa panele. W pierwszej części poświęconej tematom ekonomicznym udział wzięły p. Henryka Bochniarz, polska ekonomistka i polityczka, p. Karolina Kaliszewska, studentka Szkoły Głównej Handlowej i koordynatorka wydarzenia "Rzeczpospolita Babska" oraz p. Marta Raczyńska-Barczak, lokalna przedsiębiorczyni, laureatka "Pereł Mazowsza".
Panel ekonomiczny poprowadził p. Adrian Zwoliński, który pytał uczestniczki o sukcesy i trudności w kobiecej drodze do sukcesu.
W drugiej części poruszono ważne kwestie społeczne. Na pytania prowadzących - uczniów naszego liceum, Amelii Omen i Macieja Kotali, odpowiadały panelistki: p. mec. Kamila Ferenc, adwokatka, działaczka na rzecz praw kobiet, p. dr hab. n. farm. Magdalena B. Skarżyńska, specjalistka otorynolaryngologii, p. prof. Renata Lebecka, naukowczyni, p. Agnieszka Dechnik, działaczka Fundacji Prof. Skarżyńskiego "Słyszę", która wspiera rodziny z dziećmi niedosłyszącymi.
Referat o ciekawej kobiecie z historii, Anieli Róży Godeckiej, w ujęciu ekonomii społecznej wygłosiła p. Karolina A. Bielawska - nauczycielka historii i HiT.
Miło nam było również gościć p. Dorotę Stalińską, aktorkę teatralną i filmową, działaczkę samorządową oraz p. dr Beatę Rolę, Koordynatorkę Międzywydziałowego Zespołu Nauczycieli Konsultantów MSCDN. Nasze spotkanie zaszczyciła obecnością s. Bogumiła Czemko, która jest redaktorką „Autobiografii” A. Godeckiej – otrzymaliśmy od Siostry dwa egzemplarze tej książki, które od jutra będą dostępne w naszej szkole do lektury.
Niezmiernie nam miło, że w naszym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz naszej gminy z p. Dariuszem Zwolińskim - Wójtem Gminy Nadarzyn, który aktywnie uczestniczył w spotkaniu do samego końca - za wsparcie dla naszej szkolnej społeczności serdecznie dziękujemy.
Szczególną osobą, spiritus movens całego przedsięwzięcia, jest dla nas p. wicedyrektor Magdalena Drzewucka, nauczycielka WOS - dziękujemy i prosimy o kolejne takie projekty, dzięki którym uczymy się organizacji, planowania, ale nade wszystko przybliżamy się do ideału społeczeństwa obywatelskiego.