Uczniowie naszego liceum zwiedzają świat

Na początku kwietnia klasa 1B ( z rozszerzonym angielskim) poleciała na Maltę spędzając tam sześć niezapomnianych dni. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze zakątki tego uroczego i niewielkiego państwa. Dla niektórych osób doznania były podwójne, gdyż po raz pierwszy lecieli samolotem. Oprócz krajoznawczych walorów wycieczki, uczniowie mieli możliwość komunikowania się w języku angielskim. Program był bardzo urozmaicony i każdy dzień dostarczał innych wrażeń. Zwiedzaliśmy Valettę, stolicę Malty, popłynęliśmy promem na wyspę Gozo, wzięliśmy udział w Strawberry Fest ( Festiwalu Truskawek), opalaliśmy się na przepięknej plaży Golden Bay, a także odwiedziliśmy Wioskę Popeye’a, gdzie nagraliśmy krótkometrażowy film z naszym udziałem. Mieszkaliśmy w czterogwiazdkowym hotelu, który oferował również sporo atrakcji, w tym wieczór karaoke ( pomimo silnej konkurencji brytyjskich turystów nasi licealiści pokazali swoja moc).

Wrażenia mamy niezapomniane. Przemierzaliśmy dziennie po kilkanaście kilometrów, ale było warto. Niektóre z widoków zapierały dech w piersiach, a przepiękna pogoda dopełniła tylko nasze szczęście. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że na naszą kolejną wycieczkę klasową udamy się na Sycylię lub na Kretę. Zaprzyjaźniony organizator tych wycieczek zapewnia przystępne warunki, dzięki którym cała klasa może sobie pozwolić na taki wiosenny wyjazd.

Zapraszamy do naszego liceum. Jesteśmy w trakcie rekrutacji i mamy nadzieję, że takie atrakcje nie zostaną niezauważone. Uczniowie klasy 1B, wraz z wychowawcą, serdecznie zapraszają.

Magdalena Drzewiecka-Fietkiewicz,

nauczyciel jęz.angielskiego i wychowawca klasy 1B