UCZNIOWIE NASZEGO LICEUM ZDAJĄ TOEFL JUNIOR

Jak co roku, klasy gimnazjalne z dodatkowym angielskim w naszym liceum zdawały certyfikowany egzamin, TOEFL Junior. Egzamin uprawnia uczniów do podjęcia nauki w szkołach średnich praktycznie na całym świecie, a także rzetelnie sprawdza poziom języka angielskiego do poziomu B2. Uzyskane certyfikaty pomagają też uczniom w zdobyciu sezonowej pracy, gdzie wymagana jest znajomość języka angielskiego. W tym roku klasa 3D pobiła dotychczasowe rekordy i uzyskała najwyższą średnią z pięciu lat. Egzamin składa się z trzech części :Listening ( słuchanie), Use of English ( znajomość struktur gramatyczno-leksykalnych) oraz Reading ( czytanie ze zrozumieniem). 900, to maksymalna ilość punktów możliwa do zdobycia . Średnia klasy 3D to 843 punkty! Karol Pośpiech zdobył 895 pkt, popełniając tylko jeden błąd! Dwoje uczniów zdobyło 890pkt robiąc tylko dwa błędy : Filip Steć oraz Hanna Moszner. Troje uczniów zdobyło 885 pkt popełniając tylko trzy błędy : Magdalena Borowska, Magdalena Kołtunowicz i Julia Perdjon. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy innych do zdawania takiego egzaminu i pobijania kolejnych rekordów.
Magdalena Drzewiecka-Fietkiewicz,
nauczyciel jęz.angielskiego,