Kontrast:   normalny wysoki  |  obrazy:   kolorowe czarno-białe  |  Normalny układ strony Szeroki układ strony  |  A- A A+  | 

Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych.

1 marca to data nieprzypadkowa. Tego dnia 1951 roku w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji, kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.

Tradycyjnie delegacja licealistów pod kierunkiem pana dyrektora Leszka Skrzypczaka i pani dyrektor Magdaleny Drzewuckiej udała się na nadarzyński cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz na grobie por. Karola Łoniewskiego ps. Lew.
Dziękujemy pani Grażynie Kotońskiej, siostrze naszego lokalnego bohatera, za przybliżenie naszej młodzieży sylwetki por. Łoniewskiego. 

©2017 Liceum Ogólnokształcące w Nadarzynie
Deklaracja dostępności   |   Projekt i realizacja: 10M