Lekcja historii w terenie

4 października młodzież z klas 2b i 1e w ramach przedmiotu historia i teraźniejszość oraz historii rozszerzonej uczestniczyła dziś w projekcji filmu "Raport Pileckiego" w pruszkowskim kinie. Ekranizacja życia wyjątkowego Bohatera - uczestnika wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., żołnierza września 1939 r., ochotnika do obozu w Auschwitz, Powstańca Warszawskiego, żołnierza Armii Andersa, działacza drugiej konspiracji po 1945 r. i więźnia katowni UB na Rakowieckiej, zrobiła na nas ogromne wrażenie.
Następnie przeszliśmy do izby pamięci w Pruszkowie-Żbikowie - Muzeum Dulag 121, gdzie zapoznaliśmy się z dziejami obozu przejściowego dla ludności Warszawy po kapitulacji Powstania Warszawskiego. Wzięliśmy udział w lekcji muzealnej, w pracy w grupach, zwiedziliśmy wystawę stałą oraz przeszliśmy przez teren dawnego obozu oraz zakładów naprawczych taboru kolorowego pod pomnik: "Tędy przeszła Warszawa".
Organizatorką "lekcji historii w terenie" była p. Karolina Bielawska, którą wspierały wychowawczynie klas: p. Beata Łaszczewska i Agnieszka Haba-Czajńska