Center for Civ Communications – profesjonalne warsztaty dla młodzieży naszego liceum w języku angielskim

26-27.02 młodzież naszej szkoły wzięła udział w szkoleniu dotyczącym budowania dobrych relacji międzyludzkich oraz funkcjonowania w nowoczesnym świecie. Dzięki nawiązanej współpracy z organizacją pozarządową, mającą swoją siedzibę w Warszawie, uczniowie przez dwa dni, od rana do wieczora zapoznawali się z tematyką prowadzenia własnej działalności, z zagadnieniem ‘ brain drain’ ( emigracji wykwalifikowanych obywateli naszego kraju do innych państw), kryptowalutą, studiowaniem zagranicą a także problemem uchodźców. Zajęcia prowadzili szkoleniowcy z USA, Niemiec, Portugalii, Białorusi oraz Jordanii. Zwięczeniem tych intensywnych zajęć były zajęcia jogi prowadzone przez trenerkę z Indii.

Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w takich warsztatach i mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć taki wyjazd w przyszłym roku szkolnym. Zajęcia w języku angielskim, poruszające dość trudną tematykę to wyzwanie, którego podjęła się nasza młodzież, i któremu sprostała. Organizator i szkoleniowcy byli pod wrażeniem intelektualnego poziomu naszej młodzieży i ich komunikacji w języku angielskim.

Dziękuję uczniom klasy 3D, 2D, 2E oraz 3C za aktywne uczestnictwo i podziwiam Wasze zaangażowanie w trakcie zajęć. Panu Jakubowi Jarzynie dziękuję za czynny udział w dyskusjach i szczegółową analizę przedstawianych zagadnień.

Magdalena Drzewiecka