Akademia z okazji Święta Niepodległości

W środę 8 listopada 2017r. w auli szkoły odbyła się uroczystość z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dyrektor liceum pan Leszek Skrzypczak zwrócił uwagę na doniosłość tego wydarzenia dla wielu pokoleń rodaków, których pamięć zebrani uczcili symboliczną minutą ciszy. Gospodarz spotkania zainaugurował jednocześnie przypadające w przyszłym roku jubileuszowe obchody setnej rocznicy odrodzenia ojczyzny po okresie zaborów.
 W części artystycznej spotkania wystąpili uczniowie klasy IIIc przygotowani przez p.p. Daniela Siemińskiego i Grzegorza Sadowskiego . Na program złożyły się wiersze i piosenki napisane przez żołnierzy Legionów Józefa Piłsudskiego, a także krótki test historyczny przeprowadzony przez "dziennikarzy" Polskiego Radia. Znakomite interpretacje Dominiki Kokocińskiej i Weroniki Karskiej wywarły duże wrażenie na słuchaczach. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem "Pierwszej Brygady".

G.S