70 rocznica rozstrzelania żołnierza niezłomnego-KAROLA ŁONIEWSKIGO.

24 września uczniowie LO oraz zaproszeni goście uczcili 70 rocznicę rozstrzelania żołnierza niezłomnego, " naszego" KAROLA ŁONIEWSKIGO oraz oddali hołd żołnierzom pierwszej i drugiej konspiracji Polskiego Państwa Podziemnego.
Wśród zaproszonych gości pojawili się pan major Henryk Filipski , pani Danuta Wacławiak – Przewodnicząca Rady Gminy Nadarzyn , pan wójt Dariusz Zwoliński i zastępca wójta pan Janusz Rajkowski, państwo Grażyna i Wojciech Kotońscy oraz nauczyciele i pasjonaci historii z terenu gminy Nadarzyn.
Nie zabrakło również przedstawicieli Nadarzyńskiego Szczepu WATAHA im. Żołnierzy Wyklętych Hufca ZHP Pruszków z ks.hm. Jarosławem Kuśmierczykiem.

W godzinach porannych nasi uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie śp. Karola Łoniewskiego.

O godzinie 13:00 w auli LO odbył się uroczysty apel.

Uroczystość poprowadził pan dyrektor LO Leszek Skrzypczak przenosząc nas w trudne i niebezpieczne czasy II wojny światowej i czasy PPP, jak również w rzeczywistość konspiracji zwalczanej przez komunistów po 1945 roku.

Uczniowie i przybyli goście mogli obejrzeć przygotowane prezentacje oraz filmy związane z PPP oraz śp. Karolem Łoniewskiem.
Na zakończenie uroczystości zasłużeni dla kultywowania historii wśród młodzieży oraz ci, którzy czynem ją tworzyli, otrzymali z rąk Przewodniczącego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości pana Dariusza Zwolińskiego pamiątkowe medale i dyplomy.
To był dobry czas dla naszej społeczności, aby docenić wywalczoną wolność, którą okupiono tak wielką ilością krwi .